Zaproszenie do współpracy!

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Wzorem lat poprzednich postanowiłem jako prezes Stowarzyszenia Kolegium Lekarzy Chirurgów po raz kolejny zwrócić się do wszystkich czynnych zawodowo chirurgów z naszego regionu ( i nie tylko)  z wciąż nieustającą propozycją współpracy. Wbrew sceptykom nadal pracujemy na zasadach, które w 2012 roku wszyscy wypracowaliśmy i w głosowaniu jak najbardziej demokratycznym – zaakceptowaliśmy. Niestety z przyczyn dla mnie nadal zupełnie niezrozumiałych godzicie się Państwo na warunki pracy, które Was irytują, szczególnie w porównaniu z warunkami na których pracują nasi Koleżanki i Koledzy zza parawanu. Przypomnę tylko, że anestezjolodzy jako jedyna grupa lekarzy współpracująca z nami ma zagwarantowane warunki pracy ( i z tegoż pośrednio wynikającej płacy!) zapisane w rozporządzeniu MZ z dnia 20 grudnia 2012 r. „W sprawie standardów postępowania medycznego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą”. Przypomnę też, że osobiście byłem przed laty z ramienia TCHP z podobnym rozporządzeniem dotyczącym pracy chirurgów u MZ ale zwyciężyły jakieś racje polityczne i do dzisiaj żadna opcja rządząca nie wykazała chęci załatwienia palących dla nas spraw związanych z wykonywaniem zawodu chirurga.

 Ubiegłoroczne próby skonsolidowania działań chirurgów akademickich w Szczecinie w celu wywalczenia zarówno lepszych warunków płacowych jak i warunków zapisywanych w umowach cywilno-prawnych  w ostateczności skończyły się pyrrusową ugodą.  Oznacza to, że  na chwilę obecną nasze Stowarzyszenie nadal, jako jedyne w kraju ma jasno uregulowane i najkorzystniejsze w odniesieniu do pozostałych Państwa,  warunki pracy i płacy dla swoich czynnych członków.  Szpital w Świnoujściu moim skromnym zdaniem ma duży potencjał dalszego rozwoju i w pewnym zakresie przedstawiłem to w wywiadzie opublikowanym 11 lutego b.r. na stronie: https://tu.swinoujscie.pl/2021/02/11/swinoujscie-jaka-bedzie-przyszlosc-chirurgii-w-naszym-szpitalu-odpowiada-prof-dr-hab-n-med-jozef-kladny/

Nie ukrywam, że uwzględniając perspektywy rozwoju, jak i obecne potrzeby chcielibyśmy poszerzyć skład naszej załogi,  zatem zapraszam wszystkich chętnych chirurgów do współpracy z nami na bazie w/w szpitala. Nie bez znaczenia jest też fakt, że od ponad 7 lat  udaje nam się z sukcesem realizować nasze zapisy statutowe na warunkach, które sami kolektywnie określamy.

Z koleżeńskim pozdrowieniem

Prof. Józef Kładny

Prezes SKLCH

Ps.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu mailowego : jkladny@onet.pl lub tel 509987077