Zaproszenie do współpracy z Kolegium Lekarzy Chirurgów !

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy , Chirurdzy

Postanowiłem przedstawić Wam pismo z dnia 14 października 2003 roku adresowane do ówczesnego Konsultanta Krajowego ds. Chirurgii Ogólnej. Bardzo proszę   o rozpoczęcie lektury od uważnego  przestudiowania załącznika, a szczególnie  ryciny dotyczącej demografii chirurgów naszego regionu. Właśnie dokonuje się ten dramat o którym pisałem 20 lat temu, a potem jeszcze wielokrotnie mówiłem w swoich prezentacjach w różnych gremiach i zjazdach ,ale niestety bez żadnego odzewu ze strony decydentów. W niniejszym piśmie nie będę już tego komentował mam natomiast prośbę o daleko idącą współpracę z naszym stowarzyszeniem. Najkrócej mówiąc, chętnym gwarantujemy warunki pracy, płacy i bezpieczeństwa których nikt nie tylko w regionie Wam nie zagwarantuje!!! Jesteśmy aktualnie w trakcie negocjacji z 2 szpitalami gdzie chcielibyśmy zabezpieczyć pełną obsadę chirurgiczną. To, że chirurgów nie ma i nie będzie w RP w wystarczającej ilości przez- moim zdaniem najbliższe 15-20 lat, to pewne. Wszystkie instytucje odpowiedzialne za ten dramat nic w tym względzie nie zrobiły i nie widzę nawet zapowiedzi, że coś skutecznego zrobią.                                  

W tej sytuacji pozostaje tylko działalność korporacji zawodowej ,o której mówię od ok 20 lat. Romantyczny stan lekarski sprzed 40 lat kiedy zaczynałem przygodę zawodową to przeszłość, jako lekarze podzieliliśmy się i każda specjalizacja walczy o swoje, przykłady kto z tego tzw. „tortu” wyrwał najwięcej doskonale znacie. Gdzie jest miejsce chirurgów też doskonale wiecie, więc zachęcam do współpracy na naszej nowej drodze zawodowej, gdzie wszystkie zasady działania ustalamy sami wewnętrznie i od 10 lat działa to znakomicie.

Jeszcze raz podkreślam, nigdzie nie uzyskacie takich warunków pracy, płacy i bezpieczeństwa, jak w naszym stowarzyszeniu, nikt też nie oczekuje od  Was też pracy  w pełnym wymiarze godzin, czy obowiązkowego brania  dyżurów- wszystko ustalamy na zasadach wzajemnej dobrej współpracy.

Chętnych zapraszamy do kontaktu  mój nr 509987077 lub dr Jacka Kargula ( wice prezes Zarządu KLCH) tel 693162216

Z koleżeńskim pozdrowieniem

 Prezes KLCH prof. Józef Kładny